Rubrika: Vzdělávání

Hello World: Alice Rawsthorn poprvé v Praze

Náhled: Hello World: Alice Rawsthorn poprvé v Praze

Czechdesign přiváží světově uznávanou kritičku designu. Na její sloupky o designu pro světové vydání deníku The New York Times čekají každý týden čtenáři z celého světa. Ve středu 23. září vystoupí britská teoretička, kritička a novinářka s přednáškou na pražské UMPRUM. Odstartuje tak podzimní cyklus přednášek a workshopů zahraničních odborníků a designérů s názvem Budoucnost designu.

4. 9. 2015 Adam Piškula 0

více

CZECHDESIGN pořádá kaligrafický workshop

Náhled: CZECHDESIGN pořádá kaligrafický workshop

Zveme vás na kaligrafický workshop se studenty ateliéru Tvorby písma a typografie na pražské UMPRUM. Akce se koná 30. října od 11 hodin v galerii CZECHDESIGN.

21. 10. 2014 Adam Piškula 0

více

38. seminář UGD: Jacek Utko

Náhled: 38. seminář UGD: Jacek Utko

Na dubnovém semináři vystoupí světoznámý polský grafický designér Jacek Utko, který se věnuje především úpravě novin, časopisů a webových stránek. Přednáška se uskuteční 9. dubna v Hubu Praha a bude v angličtině bez tlumočení.

1. 4. 2014 Filip Blažek 0

více

34. seminář UGD: Jan Činčera – Obalový design

Náhled: 34. seminář UGD: Jan Činčera – Obalový design

Seminář Jana Činčery je koncipován jako úvod do obalového designu pro grafické designéry. Seminář se bude konat 21. listopadu od 19.00 v Hubu Praha na Smíchově.

12. 11. 2013 Filip Blažek 0

více

33. seminář UGD: Papír

Náhled: 33. seminář UGD: Papír

33. seminář je celý zaměřen na papír jakožto jedno z klíčových médií, se kterými pracují grafičtí designéři. Seminář bude mít formu moderovaného panelu, kde vystoupí tři zástupci různých dodavatelů a výrobců papíru. Seminář se bude zabývat výrobou papíru, jeho technickými parametry, možnostmi potisku, druhy papíru, sortimentem, dodacími lhůtami, cenami apod.

18. 10. 2013 redakce 1

více

Workshop Grafický design (ne)stárne!

Náhled: Workshop Grafický design (ne)stárne!

CZECHDESIGN pořádá workshop pro grafické designéry. Akce je součástí Týdne přístupného designu a tématem budou orientační systémy, které respektují potřeby starších lidí. Účast na workshopu je bezplatná.

5. 9. 2013 Adam Piškula 2

více

Rektor VŠUP v Praze vypisuje výběrové řízení

Náhled: Rektor VŠUP v Praze vypisuje výběrové řízení

Rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze vypisuje výběrové řízení na místo asistenta/asistentky (Ateliér designu nábytku a interiéru; Ateliér tvorby písma a typografie) a lektora/lektorky pro litografickou dílnu a oborové předměty Kamenotisk a Hlubotisk.

25. 6. 2013 redakce 0

více

TypeTalks 3

Náhled: TypeTalks 3

Symposium TypeTalks se svým třetím ročníkem vrací zpět domů, do Brna! Od 6. do 7. září 2013 můžete očekávat skvělou atmosféru, malou akci, mnoho přátelských kolegů a skvělé přednášející, kteří mají co říct.

18. 6. 2013 redakce 0

více

29. seminář UGD: Písma pro web

Náhled: 29. seminář UGD: Písma pro web

David Březina se ve svém semináři v Hubu Praha zaměří na použití písem na webu. Poradí, jak vybrat vhodné písmo optimalizované pro zobrazení na displeji počítače, telefonu či tabletu. Vysvětlí, jak fungují komerční služby pro webové fonty a jaké jsou alternativní možnosti. Akce se koná 25. února od 19 hodin.

18. 2. 2013 Filip Blažek 0

více

ZRUŠENO! 29. seminář UGD: Design a právo III

Náhled: ZRUŠENO! 29. seminář UGD: Design a právo III

Unie grafického designu se omlouvá všem zájemcům o seminář Design a právo III. Z důvodu malého zájmu byl lednový seminář zrušen. (Aktualizováno 24. 1. 2013.)

18. 1. 2013 Filip Blažek 0

více