Vzdělávání

38. seminář UGD: Jacek Utko

Na dubnovém semináři vystoupí světoznámý polský grafický designér Jacek Utko, který se věnuje především úpravě novin, časopisů a webových stránek. Přednáška se uskuteční 9. dubna v Hubu Praha a bude v angličtině bez tlumočení.

Jacek Utko pracuje jako design director ve společnosti Bonnier Business Press International, pro kterou navrhl desítky časopisů a webových stránek v Polsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku, Rakousku, Rusku, Litvě, Estonsku a v dalších zemích. Dva deníky získaly za jeho práci od Society for News Design ocenění World’s Best Designed Newspaper.

Pražská přednáška se bude zabývat směřováním současného designu novin a časopisů, a to v tištěné i digitální podobě. Jacek Utko bude na různých příkladech z několika evropských zemí dokumentovat, jak může promyšlený redesign periodika vést nejen k zastavení propadu prodeje, ale naopak k jeho výraznému zvýšení. Utko je vynikající spíkr a své teze vždy dokáže podložit relevantními údaji. Jeho přednášky jsou stručné, výstižné a inspirující.

Jacek Utko často přednáší na zahraničních designérských konferencích, proslulý je jeho šestiminutový příspěvek na konferenci TED v Long Beach z roku 2009 s názvem Can design save newspapers?

Přednáška je určena jednak designérům, kteří se zabávají grafickou úpravou novin a časopisů, jednak vydavatelům, kteří se potýkají s klesajícím nákladem svých titulů.

Vzhledem k náročné organizaci přednášky jsme se jednorázově rozhodli zvednout vstupné na 300 Kč. Členové UGD mají nadále vstup zdarma, nemění se ani cena pro studenty.

HUB Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 300 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma.

Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře na webu UGD, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Hub Praha.
http://unie-grafickeho-designu.cz/seminare
http://prague.the-hub.net

1. 4. 2014 Filip Blažek
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář
Autor

Filip Blažek

Spoluzakladatel časopisu TYPO, grafický designér ve studiu Designiq, pedagog, spoluautor knihy Praktická typografie.