Rubrika: Výstavy a přehlídky

Co se skrývá za pixely?

Náhled: Co se skrývá za pixely?

Organizace CZECHDESIGN a Asociace UX společně připravují výstavu, která poprvé v ČR souhrnně představí téma digitálního designu širšímu publiku.

26. 9. 2015 Adam Piškula 0

více

DATA DESIGN: Definice, otevřenost, srozumitelnost

Náhled: DATA DESIGN: Definice, otevřenost, srozumitelnost

Co jsou data? Co znamenají pro společnost, pro média a designéry? Jak s nimi pracovat? Jak správně číst koláčové grafy? A jak se dá lhát skrze statistiky?

29. 11. 2014 Adam Piškula 2

více

Mezinárodní přehlídka absolventských prací V

Náhled: Mezinárodní přehlídka absolventských prací V

Typo již popáté zve všechny letošní absolventy designérských škol k účasti na mezinárodní přehlídce. Vybraní účastníci budou prezentováni v časopisech Font, 2+3D (PL) a na výstavě. Přihlášku je možné podat do 30. listopadu.

20. 11. 2014 redakce 0

více

Typografické kasovní trháky v GALERII CZECHDESIGN

Náhled: Typografické kasovní trháky v GALERII CZECHDESIGN

Jak vzniká písmo a jak vytvořit to nejtrendovější? Jak jsou na tom hand-made, trash nebo vintage abecedy? Co mají bestsellery společné? Studenti Ateliéru tvorby písma a typografie z pražské UMPRUM to vědí a představí svůj projekt odpovídající na tyto otázky v GALERII CZECHDESIGN.

24. 9. 2014 Adam Piškula 0

více

GALERIE CZECHDESIGN je volná pro vaše projekty!

Náhled: GALERIE CZECHDESIGN je volná pro vaše projekty!

Můžete to být právě vy, kdo uspěje se svým projektem v právě  vyhlašované OPEN CALL a získat tak prostor GALERIE CZECHDESIGN ke sdílení svého nápadu.  Prokažte své tvůrčí, inovativní a neotřelé schopnosti a představte se v design galerii v centru Prahy.

21. 5. 2014 Adam Piškula 0

více

Výstava Tipos Latinos v Praze

Náhled: Výstava Tipos Latinos v Praze

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy toho nejlepšího z 5. bienále v latinsko-americké typografii Tipos Latinos 2012. Je to unikátní možnost vidět v Praze výstavu špičkových tvůrců písem. V Galerii Vernon od 4. 4. do 11. 5. 2013, vždy od středy do soboty 13.00–18.30.

18. 3. 2013 redakce 2

více

Výstava přehlídky Graduation Projects v Praze

Náhled: Výstava přehlídky Graduation Projects v Praze

Vážení a milí příznivci designu, s pomalu probouzejícím se jarem přichází mladá svěží atmosféra také do Prahy. Přijďte a nechte se nadchnout přehlídkou vítězných prací soutěže Graduation projects.

12. 3. 2013 redakce 0

více

Archizines Bratislava

Náhled: Archizines Bratislava

ARCHIZINES je výstava novej generácie nezávislých magazínov, fanzínov a žurnálov o architecture v dočasnej čitárni vo foyeri FA STU v Bratislave. Fakulta architektúry STU, Námestie Slobody 19, Bratislava, 5.–23. november 2012.

5. 11. 2012 redakce 0

více

Festival SELF – program

Náhled: Festival SELF – program

Kurátorky festivalu SELF-2012, dizajnérky Ľubica Segečová, Eva Kašáková a teoretička Mária Rišková pripravili kombináciu odborného a popularizačného programu. Festival SELF sa koná 7.—9. septembra 2012 v ateliéri TRIVJEDNOM a v galérii PHOTOPORT na Pražskej 11 v Bratislave.

24. 8. 2012 redakce 0

více

Festival SELF

Náhled: Festival SELF

Festival SELF je zameraný na prezentáciu a podporu profesionálnych autorských a nezávislých projektov v kreatívnych oblastiach ako dizajn, komunikácia, architektúra, médiá… Festival SELF sa koná 7.—9. septembra 2012 v ateliéri TRIVJEDNOM a v galérii PHOTOPORT na Pražskej 11 v Bratislave.

14. 8. 2012 redakce 1

více