Rubrika: Typografie

Christoph Dunst zahájí cyklus přednášek de.sign

Náhled: Christoph Dunst zahájí cyklus přednášek de.sign

8. dubna v Praze a 9. dubna v Plzni bude zahájen čtvrtý rok úspěšného přednáškového cyklu de.sign, který bude letos zaměřen především na tvorbu písma. Vystoupí mladý německý typograf a grafický designér Christoph Dunst.

25. 3. 2014 redakce 0

více

StarType je tu!

Náhled: StarType je tu!

Na Slovensku v posledních letech řádí typografický boom! Po nalezení historických kořenů Lubomírem Longauerem nastoupila nejmladší generace tvůrců, nechala se infikovat Peterem Biľakem, vyrazila na zkušenou do ciziny a nyní i vydala první popularizační příručku StarType!

7. 11. 2010 Pavel Noga 0

více

Fatal Error

Náhled: Fatal Error

Dva smutné postřehy z cesty do Brna a zpět. Není to tak dávno, co jsem na Typo.cz psal o příkladech totálně převráceného arabského písma. Bohužel jsem se s dalším příkladem setkal tam, kde by respekt k lokální kultuře a písmu měl být úzkostlivě střežen: na Bienále Brno. Další typografický „error“ jsem pak objevil na pražském hlavním nádraží cestou domů…

26. 6. 2010 Filip Blažek 3

více

aknemsíp áksbara idár emáM

Náhled: aknemsíp áksbara idár emáM

Evropští grafici s oblibou „vylepšují“ nejrůznější tiskoviny, reklamní sdělení nebo obálky publikací tím, že reprodukují kus textu v nějakém orientálním písmu. Během několika dnů jsem našel pěkné příklady zmršeného arabského písma.

13. 10. 2009 Filip Blažek 5

více

Dois Tempos

Náhled: Dois Tempos

Portugalské grafické studio R2 vytvořilo na fasádě Ermida da Nossa Senhora da Conceição další typografickou instalaci nazvanou Dois Tempos, již můžete vidět do 30. dubna 2010. Tato bývalá kaple proměněná na galerii moderního výtvarného umění už dříve autory inspirovala k instalaci Vai com Deus, za niž získali stříbrnou medaili v soutěži European Design Awards 2009.

2. 10. 2009 Filip Blažek 0

více