Vzdělávání

27. seminář UGD: O písmu, kaligrafii a designu obalů

Argentinský typograf a designér Alejandro Paul patří mezi nejznámější tvůrce skriptových písem na světě. Jeho fonty používají prestižní agentury zaměřené zejména na obalový design nebo grafickou úpravu časopisů. Seminář se koná v Hubu Praha 18. října 2012 od 19 hodin.

Od roku 2002, kdy založil první argentinskou písmolijnu Sudtipos, získal řadu prestižních ocenění, mj. dvě ceny Type Directors Clubu. Práce Ale Paula byly publikovány v časopisech Step, Creative Review, Typo, Visual, Novum a mnoha dalších.

26519_398917540305_5592229_n

Ale Paul se v prezentaci zaměří na skriptová písma, pro koho jsou vlastně určená a jak s nimi mohou pracovat obaloví designéři. Zájemci o písmo jistě ocení informace o tom, jak se vytvářejí velmi komplexní skriptová písma s množstvím alternativních znaků a ligatur.

Semináře je v angličtině bez překladu do češtiny.

Máte-li o seminář zájem, prosíme přihlaste se prostřednictvím formuláře na webu UGD.

Webové stránky Sudtipos: sudtipos.com

Profil Sudtipos na FB: www.facebook.com/Sudtipos

alepaul6

HUB Praha, Drtinova 557/10, 1. patro, Praha 5 — Smíchov. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma. Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře níže, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

Tento seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Seminář pořádají Unie grafického designu a Hub Praha.
http://prague.the-hub.net/public/spaces.html
http://www.uniegd.cz/seminare

4. 10. 2012 Filip Blažek
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář
Autor

Filip Blažek

Spoluzakladatel časopisu TYPO, grafický designér ve studiu Designiq, pedagog, spoluautor knihy Praktická typografie.