Vzdělávání

25. seminář UGD: Komfort (Turek & Sidun)

Květnový seminář má téma vydávání nezávislého časopisu. Pavel Turek a Radek Sidun z časopisu Komfort se zaměří nejen na jeho design, ale především na úskalí a překvapení spojená se samotným vydáváním a komponováním materiálu. Akce se koná v pondělí 14. května 2012 od 19 hodin v Hubu Praha.

Co je Komfort? Magazín Komfort byl založen v roce 2008 s cílem vytvořit mediální prostor pro mladé designéry, fotografy, ilustrátory, malíře a publicisty. Komfort zaznamenává trendy, zajímá se o aktuální dění a publikuje práce, které by často nepřekonaly mantinely školních výstav.

1

„Po čtyřech letech lze snad říci, že to mělo smysl,“ říkají editoři a spoluzakladatelé časopisu Pavel Turek a Radek Sidun, kteří Komfort osobně představí. Za dobu svého působení se Komfortu podařilo vybudovat nejen vlastní identitu vizuálního periodika, ale neztratil se ani v rámci celoevropské scény nezávislých časopisů.

5

Zástupci redakčního kruhu časopisu se proto během semináře zaměří nejen na design Komfortu, ale především na úskalí a překvapení spojená se samotným vydáváním a komponováním materiálu. Řeč bude také o financování, udržitelnosti náročného tištěného média v době digitalizace, distribuci a inspiraci, jež přinášejí obdobné zahraniční časopisecké projekty.

3

Hub Praha, Drtinova 10, 150 00 Praha 5. Vstupné je 200 Kč, studenti 100 Kč (platí se při vstupu), členové UGD mají vstup zdarma. Prosíme, rezervujte si místo prostřednictvím formuláře, pomůžete nám zajistit dostatečný počet míst k sezení.

4

Seminář bude audiovizuálně zaznamenáván a záznam bude poskytnut široké veřejnosti prostřednictvím internetu. Všichni účastníci jsou si vědomi toho, že jejich tvář i hlas se mohou objevit na záznamu a svou účastí dávají souhlas se zveřejněním.

Seminář pořádají Unie grafického designuHub Praha.

http://prague.the-hub.net/public/spaces.html

http://www.uniegd.cz/seminare

skupina4

2. 5. 2012 Filip Blažek
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář
Autor

Filip Blažek

Spoluzakladatel časopisu TYPO, grafický designér ve studiu Designiq, pedagog, spoluautor knihy Praktická typografie.