Grafický design

Novinky z Unie grafického designu

Unie grafického designu připravila pro své členy a zejména pro širší veřejnost řadu novinek. Především nové webové stránky a veřejně přístupné profesionální záznamy odborných přednášek.

Záznamy seminářů volně na YouTube

Na webu UGD můžete již dnes shlédnout sedm profesionálně natočených seminářů ve vysokém rozlišení FullHD. Můžete si pustit např. záznam semináře Tomáše Procházky na téma inteligentní webdesign, dozvědět se od Jana Hrkala, co to je signmaking nebo si poslechnout diskusi o budoucnosti knižního designu. Záznamy budoucích seminářů budou nejdříve k dispozici členům Unie, pro veřejnost budou uvolněny na vlastním kanálu UnieGDcz na YouTube vždy s několikaměsíčním zpožděním.

youtube

Unie na sociálních sítích

Od října můžete sledovat zprávy z UGD také prostřednictvím Twitteru. Na Twitter budou automaticky odesílány odkazy na aktuality, nové články apod. Můžete se přidat i k otevřené skupině na Facebooku, kde probíhá neformální diskuse mezi členy i nečleny Unie.

twitter facebook

Ročenka

V roce 2012 vydala Unie grafického designu ročenku, která na osmdesáti stránkách představuje vybrané práce svých členů. Zájemci o současný český grafický design nebo klienti hledající dodavatele grafických služeb si ji mohou objednat za symbolickou cenu 89 Kč + poštovné.

7d3b111a48[1]

Podzimní semináře povedou dvě významné osobnosti

V posledním čtvrtletí roku 2012 se můžete těšit na dva mimořádné semináře. 18. října do Prahy zavítá světově uznávaný argentinský typograf Alejandro Paul, který dokázal spojit vášeň pro obalový design a písmo a stal se jedním z nejznámějších tvůrců fontů imitujících ručně psané písmo. O měsíc později, 19. listopadu, přijede z Nizozemska Tomáš Celizna, respektovaný designér zaměřený především na web a digitální média. Odborné veřejnosti je Tomáš známý také jako nový člen organizačního výboru Bienále Brno.

20382

Písmo Ale Paula

Funkce nového webu

Na novém webu UGD najdete kromě videozáznamů také ukázky práce jednotlivých členů, řada článků byla upravena nebo aktualizována, Martin Pecina doplnil databázi návodů o text Jak připravit cenovou nabídku a jak férově účtovat grafické práce, který je určený jak designérům, tak jejich klientům. Webové stránky jsou optimalizované nejen pro velké displeje, ale i pro tablety a mobilní telefony; prezentace také plně využívá technologie webových fontů, titulkový Union navržený pro UGD Tomášem Brousilem doplňuje rodina písem Tabac Slab stejného autora. Autorem nového webu je grafický designér Jan Tippman.

On-line přihlášky

Zájemci o členství mohou nyní vstoupit do Unie prostřednictvím on-line přihlášky. Souhlas s podmínkami členství a Kodexem lze nyní vyjádřit elektronicky. O evidenci členů se nyní stará automatizovaný systém.

Noví partneři

Unie neustále rozšiřujeme počet partnerů, kteří nabízejí členům služby se slevou. Posledním přírůstkem je OpenBrand, online nástroj na správu corporate identity. Členové UGD mají nárok na 20% slevu.

2.1-basic-corporate-logo_the-basic-logo-is-used-mostly-in-simple-_4e6101ec358f53.98172927_572x211

O UGD

Unie grafického designu od roku 2007 sdružuje designéry a nadšence, kterým není lhostejná budoucnost jejich oboru. Svou činností se snaží propagovat grafický design a zdravé podmínky spolupráce mezi designéry a jejich klienty. V současnosti má celkem 121 členů a 16 partnerů, kteří členům nabízejí různé slevy a další výhody.

4. 10. 2012 redakce
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář