Výstavy a přehlídky

Mezinárodní přehlídka absolventských prací V

Typo již popáté zve všechny letošní absolventy designérských škol k účasti na mezinárodní přehlídce. Vybraní účastníci budou prezentováni v časopisech Font, 2+3D (PL) a na výstavě. Přihlášku je možné podat do 30. listopadu.

Časopis 2+3D organizuje mezinárodní přehlídku nejlepších absolventských prací téměř od doby svého vzniku. Prvních osm přehlídek bylo organizováno pouze pro polské absolventy, následující čtyři ročníky byly pořádány ve spolupráci s českým časopisem Typo, maďarskou organizací Plusminus Visual Intelligence a slovenským sdružením 1977, tedy se zástupci zemí visegradské čtyřky (Maďarsko se do přehlídky zapojilo v roce 2011).

G4

Katalog k předloňskému ročníku přehlídky, který vyšel jako příloha časopisu Typo. Katalog je ke stažení a prohlížení na webu Issuu.com v češtiněangličtině.

Jako každý rok budou vybrané projekty zveřejněné s kritickým komentářem na stránkách 2+3D a také v jeho elektronickém mezinárodním vydání v angličtině. Výsledky budou také publikovány na portálech našich partnerů a na webu Graduation Projects. Práce budou prezentovány na výstavě na Zámku Cieszyn, a pokud získáme další prostředky, bude vytištěn i katalog a vybrané práce se představí na významném zahraničním festivalu zaměřeném na design.

Bakalářské a magisterské práce absolventů na vysokých školách a univerzitách v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarska (popř. studentů z těchto zemí na zahraničních školách) je možné přihlásit do 30. listopadu. Do přehlídky je možné poslat pouze práce, které byly obhájeny od 1. prosince 2013 do 30. listopadu 2014, tedy i letos na podzim. Přihlášku a pravidla přehlídky najdete v češtině, slovenštině, polštině a maďarštině na www.graduationprojects.eu.

Výsledky jednání mezinárodní poroty budou zveřejněny 7. ledna na webových stránkách a v prvním vydání 2+3D v novém roce.

20. 11. 2014 redakce
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář