Grafický design

de.sign – Sven Voelker v Praze

29. října 2012 proběhne poslední setkání v rámci letošního cyklu de.sign, který představuje českému publiku čtyři významné představitele současného grafického designu. V Kavárně Mlýnská začne v 17.00 vernisáž výstavy prací Svena Voelkera z Berlína a od 19.00 bude mít tento německý designér přednášku v Goethe Institutu.

Sven Voelker pracuje jako designér, umělec, publicista a profesor na Kunsthochschule Burg Giebichenstein v Halle. Se svými studenty se věnuje projektům na pomezí designu a umění. Ve svém vlastním studiu v Berlíně realizoval zakázky pro klienty jako Suzuki, BMW a Volkswagen.

V roce 2004 se stal profesorem na katedře komunikačního designu Univerzity umění a designu v Karlsruhe. Od roku 2010 vyučuje v Halle, kde společně se svými studenty publikoval Some Magazine a každým rokem organizuje Some Conference. Oba projekty se pohybují na hranici umění a designu.

V roce 2010 vyšla v nakladatelství Gestalten jeho kniha „Go Faster“ o grafickém designu závodních automobilů. V roce 2011 vytvořil společně se svým bratrem Nilsem Voelkerem projekt „Captured — A Homage to Light and Air“ pro MADE in Berlin. Nejnovější projekt „Haven’t Seen Myself in Ages“, který osobně uvede v Praze, byl k vidění i v Lipsku, Johannesburgu, Flø, Basileji a v Bernu.

VERNISÁŽ VÝSTAVY

Kavárna Mlýnská, 29. října, 17.00
Všehrdova 14, Praha 1, vchod z Kampy přes lávku přes Čertovku

PŘEDNÁŠKA

Goethe Institut, 29. října 2012, 19.00
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1

Vstup zdarma. Přijďte včas, kapacita sálu je omezena, rezervace místa není možná.

Přednáška bude v němčině, tlumočení do češtiny je zajištěno. Úvodní slovo a dotazy publika v češtině budou naopak tlumočeny do němčiny.

Cyklus de.sign bude pokračovat i v roce 2013, těšíme se na vaše náměty a doporučení, která nám pošlete mailem nebo necháte v diskusi na Facebooku.

Odkazy

Webové stránky:

Sven VoelkerVimeo

Facebooková stránka přednášky

Cyklus přednášek společně pořádají Goethe-Institut, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Nizozemského královstvíVelvyslanectví Státu Izrael. Kurátorem projektu je český grafický designér Filip Blažek.

16. 10. 2012 redakce
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (3)

Záznamy přednášek najdete na …
http://edumeta.com/channels/DE.SIGN

Tesime se na pristi rocnik :)

TH edumeta.com
17. 10. 2012, 11:45

Zajímavej design

Tom hdwallpapers.eu
8. 11. 2012, 19:26

Vernisáž v Praze jsem bohužel nestihl, ale znám pana Voelkera z Madridu a velice oceňuji jeho práci.

Jan Kula
25. 3. 2013, 17:06

Vložit komentář