Soutěže

Písmařská soutěž letter.2

Letter.2 je druhá mezinárodní soutěž tvorby písma, kterou pořádá Association Typographique Internationale (ATypI). Do soutěže je možné přihlásit písma, která byla zveřejněna mezi říjnem 2001 a srpnem 2011, písma může přihlásit kdokoli, kdo se podílel na jejich návrhu, produkci či prodeji; počet přihlášek není omezen.

Registrace přihlášek probíhá do 15. srpna 2011, cena jedné přihlášky je 25 USD, do 20. června je možné využít speciální nižší cenu 15 USD. Po uhrazení poplatku je třeba nahrát na server soutěže soubor PDF, který bude vytištěn na místě v Buenos Aires, kde bude v říjnu 2011 probíhat jednání poroty. Veškeré podrobnosti najdete na www.letter2.org.

308x308

První podobná soutěž organizovaná ATypI proběhla v roce 2001 jako příspěvek roku dialogu mezi civilizacemi vyhlášeném OSN. Leter.2 si klade za cíl poskytnout co nejširší pohled na současnou tvorbu písma a ocenit po všech stránkách dokonalá písma. Zároveň se snaží propagovat význam typografie jako důležitého prvku kulturní diverzity.

Porotu letter.2 tvoří uznávaní profesionálové, a to jak z řad písmařů, tak typografů, kteří budou mít po ruce tým poradců, aby dokázali zodpovědně posoudit i nelatinková písma. Vítězné práce budou vystaveny v roce 2012 během konference ATypI. Během jednání poroty se v Buenos Aires uskuteční také jednodenní konference, na které s přednáškami vystoupí porotci soutěže, kteří se také zúčastní diskuse u kulatého stolu.

10. 4. 2011 redakce
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář