Typo

TYPO má nový web

Milí čtenáři,

s radostí vám oznamujeme, že jsme konečně spustili nový web. Realizovali jsme dlouho připravované sloučení typografického portálu Typo.cz a webových stránek časopisu TYPO.

Webové stránky jsou nyní postaveny na redakčním systému WordPress, který redakci umožňuje snadné a rychlé publikování článků a novinek a čtenářům nabízí prostor k diskusi. Typo.cz se tak stává plnohodnotným blogem, který bude pravidelně aktualizován.

Inovace na Typo.cz

Po dlouhé debatě jsme se rozhodli dát na úvodní straně největší prostor právě blogu, který bude zaměřen na zpravodajství a komentáře týkající se grafického designu a typografie. Pravý sloupec jsme doplnili o krátké novinky, stručné zprávy z oboru, které může pomocí jednoduchého formuláře zaslat každý čtenář, a kalendář, jenž funguje na stejném principu. Nově jsme také přidali formuláře pro pohodlné zasílání tipů na web týdne, písmo týdne a snímků do rubriky foto týdne.

Všechny nové články, novinky i záznamy v kalendáři jsou automaticky posílány na Twitter, nalaďte si náš kanál typo_cz; anglická verze bude zprovozněna později. Samozřejmostí jsou kanály RSS nebo vyhledávání.

Zprovoznili jsme on-line objednávkový formulář pro předplatné časopisu TYPO, které je možné uhradit prostřednictvím platebních karet i bankovním převodem. Lze si také objednat jednotlivá starší čísla. Nechybí ani obsahy všech dosud vydaných magazínů, seznam našich autorů a další informace o časopisu.

Připravujeme

Anglická verze Typo.cz bude spuštěna 14. října 2009, poté bude následovat tvorba šablon pro zobrazení webu na iPhonu a mobilních telefonech vůbec a další novinky.

Děkujeme vám za trpělivost, omlouváme se za možné drobné nedostatky, které budou rychle odstraňovány, a těšíme se na vaše komentáře a názory.

An error occured during processing
1. 10. 2009 Linda Kudrnovská
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (5)

Třikrát hurá všem autorům nového webu! Návštěvnost nyní bude dosahovat nebeských výšin. A to je dobře.

Martin Pecina typomil.com/typofilos
1. 10. 2009, 00:36

No konečně. Od konce létá jsem klikal a klikal a konečně se doklikal.

Lukas Veverka parasite.cz
2. 10. 2009, 04:22

Další kdo se doklikal. A to je dobře. Ať se daří.

jir_ka zou.cz
2. 10. 2009, 21:24

Nevadilo by mi pár grafických akcentů v tomto minimálku — minimálně by se staly položky webu přehlednějšími, ale i tak to za pochvalu stojí.

m2s
12. 10. 2009, 00:05

Je pěkné z venku vidět jak to vypadá uvnitř. Dobrá práce z WP.
A zase se máme na co těšit — teda my kluci z venku …

GIVISION | Jiri Mocicka givision.net
29. 10. 2009, 00:08

Vložit komentář
Autor

Linda Kudrnovská

Šéfredaktorka časopisu TYPO.

Poslední články autora