Archiv novinek 2014

Národní cena za studentský design

11. 11. 2014 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže o Národní cenu za studentský design 2014. Gratulujeme Tomáši Procházkovi.

Lepší podpora písem OpenType

Chcete, aby aplikace Adobe umožňovaly snazší práci s opentypovými fonty? Podpořte petici! #AdobeTypeUI

Vizuální styl PAM

Soutěž na vizuální styl Plzeňského architektonického manuálu má vítěze: dle hodnocení poroty nejlépe uspěl grafický designér Jan Dienstbier.

Ohodnoťte studentské práce

Můžete se zapojit do hlasování veřejnosti o vítěze v soutěži o Národní cenu za studentský design 2014.

Podpořte vydání unikátní knihy

Kniha AHA spája tradičnú slovenskú výšivku so súčasným grafickým dizajnom a chce ukázať, že slovenská tradícia nepatrí len do múzea.

Kozel zahradníkem, prase typografem

Martin Pecina se na svém blogu skvěle vyjádřil k „prasení latinské abecedy“ v podání nakladatelství Nová škola. Nebohé děti…

Nové písmo ve školách

Velké šlápnutí vedle aneb jak lze zprasit latinku. Nepovedený vzor pro školní písmo od nakladatelství Nová škola.

Písmo budoucnosti?

Trochu informací o tom, jak Google mění svá písma, zejména Roboto, které nebylo zrovna příznivě přijato.

GALERIE CZECHDESIGN

Open Call na volnou GALERII CZECHDESIGN, má již svůj vítězný návrh. Je jím projekt Bestsellers Ateliéru tvorby písma a typografie VŠUP. Gratulujeme!

Národní cena za studentský design

Termín vyhlášení prestižní studentské soutěže se blíží a přináší změny! Letos se utkají práce z oborů vizuální komunikace!

Vítězové – Mladý obal

Slavnostní vyhlášení vítězů 19. ročníku soutěže Mladý obal / Young Package proběhlo v pátek 30. května. Podívejte se na vítěze.

Hledá se ostravský vedoucí

Děkan Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě vypisuje výběrové řízení na místo vedoucího ateliéru grafického designu.

Nový vizuální styl TPT

Matúš Lelovský zvítězil v soutěži na vizuální styl devátého ročníku Trienále plagátu Trnava 2015. Gratulujeme.

Printools pro Android

První mobilní aplikace pro oblast polygrafie. Aplikace je zdarma na Google play. Příručka pro každého, kdo hledá užitečné informace z oboru.

Esej o typografii v češtině

Nakladatelství Rubato vydalo slavnou esej Erica Gilla. Knihu můžete zakoupit přímo u vydavatele. 160 stran v grafické úpravě Oficiny.

Výběrové řízení pro nové rezidenty

Pouze necelý měsíc zbývá zájemcům pro přihlášení do výběrového řízení pro nové členy rezidenčního ateliéru Tonlab v pražských Holešovicích.

Mladý obal – uzávěrka soutěže

V pátek 14. 3. se uzavře 19. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal. Porota se sejde 26. 4., vítězové budou vyhlášení na konci května.

Pokročilé funkce InDesignu

36. semínář Unie grafického designu povede Filip Blažek a bude na téma využití pokročilých funkcí v InDesignu. Zbývá již jen několik míst.

Uzávěrka ED Awards je zítra

Již jen jediný den zbývá na podání přihlášky do evropské soutěže grafického designu European Design Awards 2014.

Rozhovor s Jurajem Horváthem

O slibné budoucnosti dětské knihy. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem nakladatelství Baobab a jedním z klíčových hybatelů české knižní ilustrace.

Grafický design v pořadu Retro

„Filmové plakáty byly za socialismu zvláštním jevem. A fenoménem, který si málokdo uvědomuje, jsou i dobové typografické či vizuální postupy.“

Design manuál pro Bohnice

Byla vypsána veřejná soutěž na design manuál pro Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Více informací a zadání najdete na odkazované stránce.

Munken Art Workshop

Arctic Paper nabízí zdarma průvodce tiskem na nenatíraný papír. Zájemci mohou kontaktovat Adélu Jirků na adela.jirku(at)arcticpaper.com.

Bienále Brno 2014

Do 31. ledna 2014 posílejte na BB nově pouze studentské práce nebo práce vytvořené v rámci školy (plakáty, webovky, časopisy, písmo...)