Soutěže

Mezinárodní přehlídka absolventských prací II

Časopis Typo zve všechny letošní absolventy designérských škol k účasti na mezinárodní přehlídce. Vybraní účastníci budou prezentováni v časopisech TYPO, 2+3D (PL), popřípadě i na výstavě. Přihlášku je možné podat od 1. do 30. listopadu.

Do přehlídky je možné poslat magisterské a bakalářské absolventské práce zahrnující jak široké spektrum grafického designu (2D), tak průmyslový design (3D), včetně návrhů textilu, oděvů, skla či keramiky, s výjimkou jedinečných uměleckých děl. Podmínkou je, aby práce byly obhájeny od 1. prosince 2010 do 30. listopadu 2011. Přihlášení je bezplatné.

Výstava vybraných prací Mezinárodní přehlídky proběhla v galerii Dox v Praze v roce 2011.

Výstava vybraných prací Mezinárodní přehlídky proběhla v galerii Dox v Praze v roce 2011.

Loňský ročník Přehlídky byl velmi úspěšný. Jednak se sešlo velké množství kvalitních prací, jednak se podařilo vytisknout katalog a uspořádat putovní výstavu vybraných prací, která byla k vidění v Cieszyně v Polsku, v Bratislavě a v galerii Dox v Praze, o projektu informovala řada médií včetně České televize. Letos se organizátoři rozhodli akci rozšířit i do Maďarska.

Zaslané práce budou hodnotit redaktoři (nebo jimi nominovaní odborníci) z časopisů 2+3D (Polsko) a Typo (ČR) ve spolupráci se Zámkem Cieszyn, společností Articsók Stúdió (Maďarsko) a organizací 1977 (Slovensko). Vybraní absolventi budou zveřejněni nejpozději 31. prosince 2011 na internetových stránkách přehlídky.

Pro přihlášení je nutné vyplnit formulář na www.graduationprojects.eu, nahrát maximálně 10 snímků ve formátu JPEG (v rozlišení max 1600 × 1200 pixelů) a vyplnit popis práce v rozsahu do 2000 znaků. Jiný způsob přihlášení není možný, absolventi ale mohou do popisu zařadit odkaz na další prezentaci projektu, video apod.

gradu-web

Do přehlídky mohou být přihlášeny pouze práce obhájené na školách v zemích Visegrádské čtyřky nebo občany Polska, České republiky, Slovenska a Maďarska na zahraničních školách. Kompletní Pravidla, Často kladené otázky a další informace najdete na webu www.graduationprojects.eu v češtině, angličtině, slovenštině, polštině a maďarštině.

Držíme vám palce!

7. 11. 2011 redakce
Sdílet na Twitter   Sdílet na Facebook   Sdílet na Del.icio.us

Komentáře (0)

Vložit komentář